Ѕвездена џунгла

Ѕвездена џунгла

Цена
ден 300.00
Цена со попуст
ден 300.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Сакате ли луди авантури?

Ве привлекуваат ли таинствени откритија?

Заинтересирани ли сте за неверојатни дружби?

Би се впуштиле ли во фантастични, забавни, волшебни, но... хммм, понекогаш и опасни случки?

Ако одговоривте потврдно, подготвени сте за патување низ чудната и чудесна Ѕвездена џунгла! Придружете им се на браќата Едан и Асја. Ве очекуваат незамисливи доживувања во бескрајно далечни светови сосема различни од нашиот.

Добар ви пат, љубопитни девојчиња и момчиња!

Ѕвездена џунгла, нов роман од авторката на книгите за деца Момчето Молња и Игбал, мојата тајна. Добитничка е на трите најпрестижни награди кај нас за романите за возрасни Каменот од твојот ден, Индиго Бомбај и Манастир Фуентерабија