A blind date with a book
A blind date with a book
  • Load image into Gallery viewer, A blind date with a book
  • Load image into Gallery viewer, A blind date with a book

A blind date with a book

Цена
ден 400.00
Цена со попуст
ден 400.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Книга што по некоја случајност се нашла во вашите раце и што по некоја случајност ќе ви помогне и ќе ве разбере. Книга што можеби ќе ве подучи, ќе ви влее надеж, ќе ви ја даде потребната сила што во моментот ви е потребна и ќе ви биде мелем на рана. Книга што можеби ќе ве насмее или пак книга што ќе биде вашата најсилна поткрепа со нејзините добро креирани фиктивни ликови. Писател што можеби ќе го почувствувате како ваш најдобар пријател на кој сакате да му ги откриете сите ваши тажни и среќни моменти. 

Мистериозност позади убаво спакувана кафеава хартија и една мисла: "Не ја суди книгата по корицата."