Тајната градина

Тајната градина

Цена
ден 299.00
Цена со попуст
ден 299.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

По загубата на нејзините родители, младата Мери Ленокс е пратена од Индија да живее на мрачниот имот на нејзиниот вујко во дивината на англиските мочуришта. Таа е осамена и нема со кого да си игра, но еден ден дознава дека некаде на имотот има тајна градина во која не смее да влезе никој. Тогаш Мери наоѓа еден стар клуч во една цветна леа – и налет на магија ја води до скриената врата. Полека го завртува клучот и влегува во свет за кој никогаш не си ни замислувала дека може да постои.