Во нечии други чевли

Во нечии други чевли

Цена
ден 550.00
Цена со попуст
ден 550.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Приказна исполнета со сплетки, недоразбирања и грешки,
ова е новиот роман од најпродаваната авторка на „Њујорк тајмс“ Џоџо Мојес,
авторката на ЈАС ПРЕД ТЕБЕ и ТИ ПОДАРУВАМ ЅВЕЗДИ.

Која сте вие кога сте принудени
да одите во нечии други чевли?

Ниша Кантор живее удобен живот во светот на богатите, сè додека нејзиниот сопруг ненајдено не ѝ побара развод. Ниша е решена да продолжи со својот гламурозен живот.
Во меѓувреме ќе открие дека ѝ недостасуваат најомилените чевли.
Сем Кемп очајно се бори да преживее во живо­тот. Таа едвај има време да се грижи за случајно зе­ме­ната торба од фитнес-центарот. Но, кога ја отвора тор­бата и ги здогледува црвените крокодилски чевли од Кристијан Луботин доживува шок од самодоверба што ја тера да сфати дека нешто мора да промени – а тоа нешто е таа самата.

Полн со препознатлив хумор на Џоџо Мојес, брилијантно раскажан, ВО НЕЧИИ ДРУГИ ЧЕВЛИ е роман за тоа како една мала работа одеднаш може да промени сè.