Флора и Улис: Возбудливи авантури

Флора и Улис: Возбудливи авантури

Цена
ден 350.00
Цена со попуст
ден 350.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Стоеше на прозорецот и гледаше како правосмукалката ја проголтува верверицата.

Пуф. Вуумп.

„Багумба!“, рече Флора.

Од добитничката на медалот „Њубери, Кејт Дикамил и уметничкиот супер- јунак К.Г. Кембел, ни доаѓа една многу смешна приказна за пријателството, надежта, љубовта и маста од фока.