Издржи, кралице

Издржи, кралице

Цена
ден 390.00
Цена со попуст
ден 390.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Ова е книга за успесите и падовите на еден брат и една сестра во свет во кој трчањето е помалку од ништо но за нив е повеќе од сѐ.  Книга за атлетиката каква што досега не сте сретнале – од најдобрите македонски репрезентативци шампиони и рекордери на долги патеки.

Издржи, кралице е дневник за трчањето и атлетиката како животен стил, полн со примери и искуства од дома и од светот. Ваш советник во трчањето и подготовката за следниот предизвик на долги патеки. Книга во која ќе најдете и мотивација и инспирација, но и препораки за начинот на исхрана, хидрација и одмор.

Не мора да сте спортист за да уживате во богатата содржина на овој единствен спортски прирачник – ова е една голема животна лекција, како за авторите така и за читателите.