Волшебникот од Оз - 4 одделение

Волшебникот од Оз - 4 одделение

Цена
ден 290.00
Цена со попуст
ден 290.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Следи ја патеката од жолти тули! Дороти мисли дека никогаш нема да се врати дома, откако торнадо ја вовлекува неа и нејзиното кученце Тото и потоа ги исфрла во еден магичен свет. За да стигне дома, Дороти прво мора да го најде волшебникот од Смарагдниот град Оз.

По пат ги сретнува Страшилото, Лимениот дрвосечач и Плашливиот лав. 

Но, Злобната вештерка од Западот има свои планови за девојчето! 

Дали Дороти ќе успее да се врати дома?