Рецепт: Топло чоколадо

 

Меко ќебе, нова книга и топло чоколадо кое ги грее рацете и срцето - дефиниција за совршен зимски ден!Предлог книга: "Коски на срцето" - Колин Хувер

Состојки:

  • 340 ml млеко
  • 170 ml шлаг
  • 80 gr лешници
  • 50 gr црно чоколадо
  • мини маршмало

Во тава, загрејте ги млекото и шлагот. Исечкајте го чоколадото во блендер. Во топлото млеко додадете лешници и сечкано чоколадо. Сипете во чаша. Украсете со маршмало и уживајте.

 

Автор: ЧИТАЈ КНИГА

Фотографија: Теодора Попоска