Станот во Париз

Станот во Париз

Цена
ден 490.00
Цена со попуст
ден 490.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Еден станар исчезнува. Клучот е кај друг станар...

Добре дојдовте во Ру Дез Амон, бр. 12. Преубав станбен блок, длабоко во споредните улици на Монмартр. Место со извиени скали, заклучени соби, будни очи од секој прозорец. Место на кое никој не пропушта ништо и секој нешто крие. Место на убиство.

Внимателна настојничка 

Презрена љубовница 

Љубопитен новинар 

Наивна студентка 

Добар тип 

Несакана гостинка


Загатката е заклучена зад вратата од станот број 3. 

Кој го има клучот на решението?

________________________________________________________________________


 

„Луси Фоли повторно нè израдува со возбудлив и напнат трилер полн со неизвесност“ – „Пипл“


„Читателот се чувствува како да се вози со најлудиот рингишпил додека го следи дејството раскажано од перспективите на различни ликови. Полн со невообичаена напнатост, забавен и привлечен роман што си поигрува со нашите претпоставки до самиот крај“ – „Вог“


„Луси Фоли е современата Агата Кристи“ – „Ентертејнмент викли“