Екстремно гласно и неверојатно блиску

Екстремно гласно и неверојатно блиску

Цена
ден 600.00
Цена со попуст
ден 600.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Овој инвентивен роман зборува за 9-годишниот Оскар Шел кој е на мистериозна и многу итна мисија која го води насекаде низ градот Њујорк. Неговата цел е да ја најде бравата која може да се отвори со клучот кој му припаѓал на неговиот татко кој умира во нападите на кулите близначки на 11 септември. Оваа навидум невозможна мисија го носи Оскар кај многу преживеани од ралични удари на животот за да го најде своето конечно оздравување и да ја преболи смртта на татка си.