Бисерната сестра

Бисерната сестра

Цена
ден 550.00
Цена со попуст
ден 550.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Бисерната сестра е четврта книга од серијалот Седумте сестри.

Ова е како одење на фантастичен книжевен годишен одмор – волшебна, мистериозна тура на надежта и соништата..

Местата на дејството се впечатливи, описит се исклучителни, а приказната е испреплетена како нишки во ткаење на времето и историјата.

Не пренесува во светот на восхитеноста, како и во светот на уметноста