Мирисливи свеќи
Мирисливи свеќи
Мирисливи свеќи
  • Load image into Gallery viewer, Мирисливи свеќи
  • Load image into Gallery viewer, Мирисливи свеќи
  • Load image into Gallery viewer, Мирисливи свеќи

Мирисливи свеќи

Цена
ден 450.00
Цена со попуст
ден 450.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Нека замириса целиот дом!

Запознајте ги мирисливите свеќи на candlenest.co изработени од домашен пчелин восок и чисти есенцијални масла. Секоја свеќа има специфичен бленд на мирисни ноти кои дополнително ќе ве опуштат додека уживате читајќи ја омилената книга.

За печениот восок:

Свеќите се направени од домашен пчелин восок кој е најчист и најприроден начин кој овозможува освежување и прочистување на воздухот. Свеќите од пчелин восок не испуштаат штетни материи при нивното согорување.

Природната жолтеникава боја е препознатливиот изглед на пчелиниот восок и дополнително придонесува до создавање на пријатна и топла атмосфера.

 

За природните есенцијални масла:

Избрана е богата мешавина на есенцијални масла кои истакнуваат уникатни мирисливи ноти кои не го принудуваат воздухот во вашата просторија.

 

Дополнителни спецификации:

Секоја candlenest.co свеќа е рачно изработена во мали количини, со цел создавање единствено искуство направено со посебно внимание.

Со употреба на еколошки  и природни материјали при изработка на свеќите се потенцира одржливиот начин на живот. Производите се спакувани во рециклирани материјали, а минималистичкиот пристап стреми кон избегнување на прекумерна употреба на амбалажа која дополнително ја загадува природата.