Јоргованот секогаш цвета по зимата

Јоргованот секогаш цвета по зимата

Цена
ден 550.00
Цена со попуст
ден 550.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Длабоко допирлива и вистински незаборавна, со сигурност ќе ги воодушеви сите љубители на романсираната историја. Инспириран од животот на вистинска хероина од Втората светска војна, овој роман ни ја открива приказната за љубовта, заслужената прошка и страшните тајни кои со децении биле скриени. Ова е приказна за три жени Керолајн Феридеј, соработничка во францускиот конзулат во Њујорк, германската докторка Херта Оберхојзер и полската тинејџерка Касја Кузмјерчик чии животи меѓусебно ќе се испреплетат кога судбината ќе замеша прсти...