Чесни илузии

Чесни илузии

Цена
ден 480.00
Цена со попуст
ден 480.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Главниот лик во овој роман, Максимилијан Нувел, е светски познат магионичар; а неговата преубава и тврдоглава ќерка Роксана, од татко и го наследила талентот но, и една многу необична наклонетост: двајцата се неверојатно вешти крадци на скапоцени камења. Дел од нивното семејство е и Лук Калахан, заносно момче кого Макс уште одамна го посвоил. Лук е измамник, осаменик, маж заради кој жените треперат, но и човекот кој ќе го освои срцето на Роксана - иако се наоѓаат во постојан судир, на крајот сфаќаат дека се лудо вљубени еден во друг. Меѓутоа Лук го прогонува стравот дека минатото ќе го доведе во опасност неговото ново семејство.