Трач

Трач

Цена
ден 400.00
Цена со попуст
ден 400.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Дали слушна? Грејс ѝ се доверува на својата најдобра пријателка Меделин дека го изневерува сопругот, а оваа почнува да пишува роман за тоа, сакајќи да ѝ го објави зад грб…

Емотивната сага ТРАЧ е прекрасна книга од „кралицата на летните романи“  Елин Хилдербранд.

Меделин Кинг и Грејс Панцик се најдобри пријателки на кои им завидува цел град поради сето она што го имаат – совршени бракови, прекрасни деца, заеднички вечери во недела навечер. Сепак, ова лето мириса на промена. А, доколку во Нантакет сакаат нешто повеќе од коктели на плажа на зајдисонце, тоа е – добар трач. Но овој пат можеби вистината е полоша и од трачот.