Точно на пладне

Точно на пладне

Цена
ден 480.00
Цена со попуст
ден 480.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Топли и задушливи предели на Савана, мистериозна херојка посветена на работата и семејството, привлечен маж кој не се предава лесно-приказна што потсетува на играта на мачката и глушецот... Како самохрана мајка на едно седмогодишно девојче и енергичен и одлучен полициски потпоручник, стручњак за преговори, Фиби Макнамара нема многу време за романси. Но, набргу ќе се најде на метата на убиецот-психопат, а подршката од еден маж ќе биде токму она што и е потребно. Токму тој неодолив спој на челична храброст и чуствителност веднаш го провлече Данкан Свифт. Откако виде како таа вешто го спречи самоубиецот да скокне од кровот, решен е да ја освои таа интригантна, претприемлива жена. Таа е навикната да биде соло играч, но наскоро ќе открие дека никаква преговарачка тактика не може да го држи Данкан на растојание.