Секој ангел е страшен

Секој ангел е страшен

Цена
ден 400.00
Цена со попуст
ден 400.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Ова дело претставува автобиографска приказна за животот на познатата италијанска писателка Сузана Тамаро. Во него раскажува за своето осамено детство, за стравовите што ги имала и прашањата на кои никој немал одговор. Раскажува за бракот на нејзините родители , за баба ѝ која многу ја сакала и ја поттикнала да пишува, за посетата на училиштето за филм и за љубовта кон природните науки. Топла, сочуствителна, трогателна...