Рецепт за љубов

Рецепт за љубов

Цена
ден 270.00
Цена со попуст
ден 270.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Кејти Форд, неприкосновената кралица на љубовни романи, со овој роман нуди вистински рецепт за сладокусците кои уживаат во романтични приказни исто колку и во кремот од топло чоколадо - најдобриот пријател при читањето.
Зои е вљубеничка во готвењето и затоа се пријавува на новиот кулинарски натпревар кој ќе се емитува на националната телевизија. Таа и другите натпреварувачи се сместени во едно живописно англиско селце. Меѓутоа, идилата ја расипува нејзината цимерка, која сака да победи по секоја цена. Како да натреварот и цимерката да не и задаваат доволно грижи, неодоливо ја привлекува Гидеон, кој би требало да го игнорира затоа што е судија...