Призрак во ноќта

Призрак во ноќта

Цена
ден 490.00
Цена со попуст
ден 490.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Ава Колет се казнува себеси поради неискажана трагедија. Затоа бега од Бостон и изнајмува стара куќа на крајбрежјето на полуостровот Мејн, надевајќи се дека ќе работи на својата нова книга што се обидува да ја заврши со месеци. Веднаш ќе почувствува мир во изолираната куќа се додека не започне да слуша чудни звуци. Постојат гласини дека морскиот капетан Броди ја опседнува куќата со децении. Истовремено се случува низа ненадејни смртни случаи што не се обзнанети. И кога Ава почнува да го проверува мистериозното исчезнување на претходниот закупец, почнува да сфаќа дека има вознемирувачка тајна во градот која очајнички се чува...