Дневник на прочитани книги
Дневник на прочитани книги
Дневник на прочитани книги
Дневник на прочитани книги
  • Load image into Gallery viewer, Дневник на прочитани книги
  • Load image into Gallery viewer, Дневник на прочитани книги
  • Load image into Gallery viewer, Дневник на прочитани книги
  • Load image into Gallery viewer, Дневник на прочитани книги

Дневник на прочитани книги

Цена
ден 590.00
Цена со попуст
ден 590.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Дизајниран со многу љубов, од страсни вљубеници на книгата за тебе!

Вистински момент на среќа е кога по долг период ќе го отвориш твојот дневник и ќе ги прочиташ најубавите мисли и цитати, ќе се присетиш на омилените ликови кои си ги чувствувала како најблиски пријатели, омилените книги по жанрови, твоите размислувања во врска со книгите кои ги читаш па дури и омилените делови од книгата. Често се случува ние "вљубениците" во книгите да заборавиме дали сме прочитале одредена книга, па се случува да дојдеме до средина за да сфатиме дека веќе ни е прочитана. УПС!

Затоа во нашиот планер има точно 140 странички за да ги забележиш книгите кои веќе ги имаш прочитано.

СОДРЖИНА:

- Позајмени книги на пријатели (Веќе нема плачење!)

- Позајмени книги од библиотека

- Најубавите цитати кои оставија длабок траг во твоето срце

- Најтопли препораки (MUST-READ)

- Омилени автори

- Омилени книги / по жанрови

- Боенка: ПОЛИЦА на прочитани книги

- Книги што сакам да ги купам (Со дневничево под рака, на саем!)

- Класици (Ве предизвикуваме да читате повеќе класици!)

- 140 рецензии - Белешки за твоите залутани мисли


Димензии: А5 
Дебелина на хартија: 100гр. ; тврда корица со спирали.