Последното патување на Валентина

Последното патување на Валентина

Цена
ден 490.00
Цена со попуст
ден 490.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Во оваа книга егзотично убавата, но несреќна Алба живее на пловен дом на Темза, каде што ужива во луксузен живот, љубовници и недостиг на одговорност. Но, кога ќе најде портрет на својата покојна мајка Валентина, која речиси и не ја познава, Алба одлучува да отпатува во мајчиниот роден град за да ја открие вистината за неа. 

Во тоа мало медитеранско гратче со раскошна убавина открива приказни за декаденција, измама, предавство и убиство, за партизани и нацисти, за мештаните и благородниците во градот и на крајот - забранетата вистина. Воедно ја открива и дотогаш непознатата страна на својата природа, која и го отвора патот кон вистинската љубов...