Последната песна

Последната песна

Цена
ден 450.00
Цена со попуст
ден 450.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Ноа ја кани Пени да му се придружи на музичката турнеја низ Европа и таа одвај чека да го поминува времето со своето неодоливо момче. Но поради неговиот збиен распоред, другарите од бендот кои не се баш пријателски настроени кон неа, како и заканувачките пораки од љубоморни обожавателки, Пени се прашува дали навистина е родена за живот на турнеја. И дали поради тоа вреди да ги жртвува сопствените соништа? Со одминувањето на деновите, почнуваат да ѝ недостигаат семејството, најдобрите пријатели, Елиот... нејзиниот блог.

Може ли Пени да научи да ги вклопи животот и љубовта во патувањето или сè ќе се изгуби во потрагата по совршениот летен одмор? И дали и во реалниот живот може да се случи филмски хепиенд?