Педесет нијанси потемно

Педесет нијанси потемно

Цена
ден 600.00
Цена со попуст
ден 600.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Романтичен и незауздан. Ова е серија што ќе ве опседнува, поседува и засекогаш ќе се врзе за вас. Заплашена од несекојдневните склонисти и мрачни тајни на преубавиот, но растргнат млад деловен маж Кристијан Греј, Анастасија Стил ја прекинува нивната врска и почнува своја деловна кариера во идна издавачка куќа во Сиетл. Сепак, желбата за Кристијан не ја напушта, напротив, таа ја опседнува секоја нејзина мисла. Кога Греј ќе и понуди нов договор, Ана не успева да му одолее. Набргу ќе дознае повеќе за минатото на својот мрачен, опседнат љубовник и ќе ја сфати болката што се крие во душата на господинот Педесет нијанси. Додека Греј се бори со своите демони, Ана мора да се соочи со бесот и со зависта на жените што во Кристијановиот живот биле пред неа. А, тогаш мара да ја донесе најважната одлука во својот живот. Приказна поради која цел свет „полуде“ продолжува. Откријте зошто е страста посилна од разумот.