Ништо не трае вечно

Ништо не трае вечно

Цена
ден 390.00
Цена со попуст
ден 390.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Приказна од која ќе ви се стопли срцето, за едно идилично лето и четири карактерно-различни жени. 
Навидум идиличниот живот на Броди Логан со нејзиниот некогаш сакан сопруг, ненадејно се менува. Таа се сели во нивната заедничка куќа во Ливерпул, и таму се среќава со извноредна група на луѓе.
Дваесет и петгодишната Дијана изгледа толку невино и детски, но сепак таа е одговорна за подигање на нејзините три помлади браќа. Ванеса, која некогаш била успешна жена, сепак не може да го преболи шокот од неочекуваното отфрлање. И Рејчел која е едвај петнаесет години, е решена да ја задржи својата ќерка Попи, иако некои луѓе сакаат да ѝ ја одземат.
Додека тие го живеат најубавото лето во нивниот живот, под дрвјата на прекрасната градина во огромната раскошна куќа, здружени во пријателство кое ќе трае за цел живот. На хоризонтот почнуваат да се појавуваат проблеми.
На крајот на краиштата, ништо не трае вечно…