Никаде без ќерка ми

Никаде без ќерка ми

Цена
ден 420.00
Цена со попуст
ден 420.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Никаде без ќерка ми е автентична приказна за љубовта, за личната драма, за траумите и понижувањата на една современа Американка. Ова е книга за бескрајната мајчинска љубов и издржливост, но и за муслиманскиот фанатизам, како и за судирот помеѓу западната култура и културата на исламските државни уредувања.