Мини купохоличарка

Мини купохоличарка

Цена
ден 200.00
Цена со попуст
ден 200.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Беки Брендон (моминско презиме Блумвуд) мислеше дека мајчинството ќе биде шега и дека ќерката е остварување на сонот-доживотна партнерка за шопинг! Меѓутоа, не оди се како што очекуваше Беки - двегодишната Мини има особен приод кон купувањето.... Таа создава хаос на сите страни, од Херодс и Харви Никс до сопствената крштевка. Без потреба запира такси возило, омилениот збор и е "мое" , па дури нарачува и фирмирана стока преку интернет. Покрај сето останато, почнува голема финансиска криза. Сите мораат да го стегнат коланот- вклучувајќи ги и клиентките со кои соработува Беки као личен асистент за купување- а таа и Лук се уште живеат со нејзините родители. За на сите да им го поправи расположението, Беки одлучува да приреди голема роденденска забава за изненадување - без големи трошоци. Но дури тогаш се тргнува наопаку. Кој ќе заврши на "палавото скалило", кој ќе добие златна ѕвездичка и дали тајните желби на Беки ќе се исполнат?