Кошмар

Кошмар

Цена
ден 450.00
Цена со попуст
ден 450.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Една летна ноќ, полицијата наоѓа мртво тело на млада жена, оставено на јахта, која слободно ја носат струите околу архипелагот на Стокхолм. Белите дробови ѝ се полни со застојана вода. Форензичарите се сигурни дека таа се удавила. Тогаш, зошто јахтата и понатаму слободно плови и зошто нема никакви траги од вода на телото и на нејзината облека?