Илјада неверојатни сонца

Илјада неверојатни сонца

Цена
ден 490.00
Цена со попуст
ден 490.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Мерјем има 15 години, кога ќе треба да се омажи за триесет години постариот Рашид. Две децении подоцна, страшна трагедија ја погодува 15 годишната Лејла, која ќе мора да се придружи на семејството на Мерјем. Но, со доаѓањето на талибанците, животот станува очајна борба против гладот, стравот и свирепоста, а женската издржливост е ставена на испит кој е незамислив.