Златното лале

Златното лале

Цена
ден 550.00
Цена со попуст
ден 550.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

„ЗЛАТНОТО ЛАЛЕ“ е приказна за уметноста, љубовта, музиката, политичките сплетки, злосторниците, јунаците, шпионите, убавината и несреќата. Розалинд Лејкер оживува еден од највозбудливите периоди од холандската историја, сместен во седумнаесетиот век во времето на Рембрант и Вермер.