Животот е краток како сон

Животот е краток како сон

Цена
ден 600.00
Цена со попуст
ден 600.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Рим, 1936 година. Алиса Крифорд, дописничка од Њујорк хералд трибјун, сведочи за триумфалното враќање на Мусолини во Рим по освојувањето на Абисинија. Се впушта во врска со Умберто Лудовичи, дипломат близок на фашистичката власти и оженет семеен човек, но жедта за слобода не ѝ дозволува да подлегне на повикот на диктатурата...