Госпоѓица Коко и мирисот на љубовта

Госпоѓица Коко и мирисот на љубовта

Цена
ден 390.00
Цена со попуст
ден 390.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Прекрасен роман кој ќе ве трогне опишувајќи го животот на познатата Коко Шанел и начинот на создавањето на познатиот парфем со нејзино име познат ширум светот.Париз, 1919 година.Коко Шанел има веќе успешна модна куќа во која шие за многу познати лица. Но, нејзиниот свет се распаѓа откако нејзиниот љубовник Бој Капел го губи животот во сообраќајна несреќа.Единствено што ја тера да продолжи понатаму е желбата да пронајде парфем во чест на својата најголема љубов. на патот на неговото пронаоѓање ,таа го сретува Дмитри Романов.Заедно тргнуваат на патување на југот од Франција.Токму тука ќе го пронајде тоа што го бара веќе подолго време, трагата на „мирисот на љубовта“. Возбудлива и фасцинантна романсирана биографија на модната икона Коко Шанел.