Верниот читател

Верниот читател

Цена
ден 490.00
Цена со попуст
ден 490.00
Цена
Распродадено
Unit price
per 

Трилогијата "Ловецот на вештерки" преку ноќ го прославува авторот на трилери Роџер Копонен. Но, се чини дека неговиот серијал е инспирација за серија ужасни злосторства. Убиецот ги реконструира убиствата на најпродаваните романи со многу детали - тие се крајно брутални и потсетуваат на средновековните методи на мачење. Дали е тоа некој фанатичен обожавател на серијалот?

Детективката-наредник Џесика Ниеми и нејзиниот тим се под голем притисок. Како убиецот секогаш да е на чекор понапред од нив. Се чувствуваат како да тапкаат во место, се додека не сфатат дека жртвите изгледаат затрашувачки слично на Џесика...